KARDEŞLİK ÜŞÜMESİN!

İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından Suriye’de; yoksulluk, savaş, hastalık ve afetlerden ötürü zorlu kış şartları altında yaşam mücadelesi veren mülteci kamplarındaki sığınmacılara yönelik yeni bir kış kampanyası başlatıldı.

Eklenme:24 Kasım 2020 / Salı 20:41:28
A A
/ 500 Kez Okundu

Mülteciler, evsizler, kimsesizler ve muhtaçlar için zor günler başlıyor. Yüz binlerce kişinin sığındığı Suriye mülteci kamplarında çetin kış şartlarında birçok sıkıntı baş gösteriyor. Kamplarda çocukların bota ve monta; çadırlardaki insanların battaniye ve sobaya; ekmek fırınlarının una, hastaların ilaca ihtiyacı var. Kış geliyor…  Suriye’de zor durumda kalan milyonlarca insan onlara uzanacak sıcak bir eli bekliyor. Uzattığınız sıcak ellerinizle çetin kış günlerinde hanelerini ve gönüllerini ısıtabilirsiniz.

Suriye’de yaklaşık 10 yıldır devam eden savaş içerisinde afet, hastalık ve yoksulluk nedeniyle yüz binlerce kişi hayatını kaybederken, yüzbinlerce kadın dul, yüzbinlerce çocuk ise yetim kaldı. Bu zor şartlarda mülteci konumuna düşen milyonlarca insan, derme çatma kamplarda yaşam mücadelesi veriyor.

Barınmadan gıdaya, sağlık ve eğitim sorunlarından psikolojik yardımlara kadar çok sayıda acil ihtiyacı bulunan insanların verdiği yaşam mücadelesine şimdi kış soğukları da eklenince hayat onlar için daha da içinden çıkılmaz bir hale dönüşüyor.

Bu nedenle İHH Bursa Şubesi, her kış mevsiminde mülteci ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik düzenlediği Kış Kampanyası'na bu yıl da devam ediyor.

“KARDEŞLİK ÜŞÜMESİN” sloganıyla startı verilen ve kış ayları boyunca devam edecek olan kampanya kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yardımseverlerin katkılarıyla battaniye, bot, mont, un ve yakacaktan oluşan yardım TIR’larından oluşan ilk filo 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Bursa’dan hareket edecek.

Kardeşlik Üşümesin kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarımızdan veya online bağış yöntemiyle bağışta bulunabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için 0224 225 06 11 numaralı telefonu arayabilirsiniz.