İHH Bursa Şubesi köylerde öşür seferberliği başlattı.

İHH Bursa Şubesi kültürel yardımlaşma biçimi olan “Öşür’ü” Bursa’da yeniden canlandırdı. Köylerde yapılan sunumlardan sonra "bereketli olsun" duasıyla çiftçiler tarladan topladıkları meyvelerin bir kısmını ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Eklenme:23 Haziran 2021 / Çarçamba 15:34:16
A A
/ 500 Kez Okundu

İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından 2015 yılında Bursalı çiftçilerimizin destekleriyle başlatılan Öşür Kampanyası bu yıl da Bursalı çiftçilerin destekleri ile devam ediyor. İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi, 5 yılda toplam 54 Tır’ı bölgeye göndererek başlatmış olduğu Meyve Kampanyasının 6.yılında da mazlum kamplara öşür seferberliğini devam ettiriyor.

2021 yılında yeniden başlatılan Öşür seferberliği hazırlıklarını görüşmek ve planlamak adına; İHH Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Gürsu Kaymakamı Sayın Naif YAVUZ, Kestel Kaymakamı Sayın Ahmet KARAKAYA, Gürsu Belediye Başkanı Sayın Mustafa IŞIK, Gürsu Ziraat Odası Başkanı Sayın Kamil DÖNMEZ, Gürsu İlçe Jandarma Komutanı Sayın Fatih ERDOĞAN ve Bursalı çiftçilerimiz yapılan kahvaltı ve istişare programında bir araya geldiler.

İHH Bursa Başkanı Hüseyin Kaptan yaptığı açıklamada” Kadim bir medeniyetin, köklü bir kültürün temsilcileriyiz. Tarihin bize yüklemiş olduğu bir misyon var. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun zor durumda olan, fakir fukara ve mazlumlara hayırseverlerimizin yardımlarını ulaştırıyoruz. Bizler 6 yıldır Öşür Kampanyasını büyük bir titizlikle sürdürmekteyiz. Kamplarda hiç meyve yememiş çocukların bulunduğunu biliyor ve her sene böyle bir çalışmayı yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.

İHH Bursa Şubesi öşür yardımlarını teslim alıp, fakirlere ulaştırdığı tüm süreci video kaydına alarak hayırseverlere geri dönüş yapıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi, 2021 yılı itibari ile de hayırseverlerin destekleri ile bölgeye birçok Öşür TIR’ını göndermeyi hedefliyor.