Filistin kampları yaşam mücadelesi veriyor!

Lübnan’da bulunan kamplarda, zor şartlar altında yaşayan Filistinli mülteci kardeşlerimiz için yardım seferberliği başlatıyoruz.

Eklenme:03 Mart 2021 / Çarçamba 09:51:43
A A
/ 500 Kez Okundu

Lübnan’da bulunan kamplarda, zor şartlar altında yaşayan Filistinli mülteci kardeşlerimiz için yardım seferberliği başlatıyoruz.

Siyasi, ekonomik ve sosyal sıkıntıların baş gösterdiği Lübnan’dakimültecilerin %65’i fakirlik sınırında yaşamaktadır. Fiyat pahalılığı ve işsizlikle savaşan mültecilerin çoğu hayatlarının sağlıklı bir şekilde devamı için gerekli geliri elde edememektedir. Yaşanan siyasi krizler, Beyrut limanında meydana gelen patlama ve pandemi nedeniyle ekonomik olarak zor günler geçiren ülkede, sadece kısıtlı iş alanlarında çalışabilen mülteciler, gün geçtikçe değer kaybeden Lübnan lirası ve ülkedeki fiyat pahalılığı nedeniyle hayatlarının devamı için gerekli malzemeleri temin etmekte güçlük çekmektedir. Proje kapsamında, Filistinli mülteci kamplarında yaşayan yardıma muhtaç ailelere un, şeker, yağ ve kuru gıda gibi temel gıda ürünlerini içeren kumanya paketlerin dağıtımı yapılacaktır.

PROJENİN HEDEFLERİ

  •  Kamplarda yaşayan muhtaç Filistinli mülteci ailelere destek olmak
  •  %65’i fakirlik sınırında yaşayan mültecilere gıda kolisi dağıtımı yaparak

gıda teminlerine yardımcı olmak

  •  Kötü ekonomik şartlar altında yaşayan mültecilerin yanında olmak

Haydi Bursa! Siz de gıda kolisi kampanyamıza destek olabilirsiniz...

Gıda Kumanya Paketi 250 TL